Slack

Slack je komunikacijska platforma koja se koristi za timsku komunikaciju i suradnju. Osnovana je 2013. godine, a danas je jedna od najpopularnijih platformi za timsku komunikaciju u svijetu.

Slack omogućuje timovima da razgovaraju u stvarnom vremenu u kanalima tematski organiziranim po projektima, timovima, funkcijama ili bilo kojoj drugoj temi. Također omogućuje slanje privatnih poruka između članova tima. Slack također integrira različite alate i aplikacije koje timovi koriste za posao, kao što su Google Drive, Trello, GitHub i mnoge druge.

Osim toga, Slack ima i druge značajke koje olakšavaju komunikaciju i suradnju unutar timova. Na primjer, mogu se koristiti oznake (@mention) za privlačenje pažnje određenog člana tima, omogućava se dijeljenje datoteka, korištenje emoji-ja, stvaranje anketa i mnoge druge značajke.

Slack je posebno popularan među timovima koji rade na daljinu ili timovima koji rade iz različitih dijelova svijeta. Slack omogućava timovima da ostanu povezani i ažurirani o radu, projektima i drugim događajima u stvarnom vremenu.

Slack i programiranje

Slack je popularan alat među programerima i timovima koji rade na razvoju softvera jer olakšava suradnju i komunikaciju između različitih članova tima.

Evo nekoliko primjera kako programeri koriste Slack za poboljšanje produktivnosti i timskog rada:

  1. Integracija s alatima za upravljanje projektima - Slack se može integrirati s alatima za upravljanje projektima poput Trello, Jira ili Asana. Ovo omogućuje programerima da brzo i jednostavno prate napredak projekta, dodaju nove zadatke i dobivaju obavijesti o ažuriranjima.

  2. Integracija s alatima za upravljanje kodom - Slack se također može integrirati s alatima za upravljanje kodom poput GitHub ili Bitbucket. Ovo omogućuje programerima da budu obaviješteni o novim objavama koda, pregledaju kôdne pregleda i pratiti promjene na kodu.

  3. Korištenje kanala za organizaciju tima - Programeri koriste Slackove kanale za organizaciju tima. Na primjer, tim može imati kanal za opću raspravu o projektu, kanal za raspravu o određenoj značajki, kanal za tehničku podršku i mnoge druge kanale.

  4. Brza razmjena informacija - Slack omogućuje programerima da brzo razmijene informacije i pomoću različitih značajki, poput @mention, dijeljenje datoteka, dijeljenje zaslona i drugih. Ovo omogućuje programerima da rade učinkovitije i da ne gube vrijeme na nepotrebne e-mailove ili sastanke.

  5. Remote rad - Slack je posebno koristan za programere koji rade na daljinu. Omogućava programerima da budu u kontaktu s ostatkom tima u stvarnom vremenu, a značajka video poziva olakšava raspravu o problemima ili poteškoćama u razvoju projekta.

Ukratko, Slack je koristan alat za programere jer poboljšava produktivnost i olakšava timsku suradnju. Integracije s drugim alatima olakšavaju praćenje napretka projekta i upravljanje kodom, a kanali i brza razmjena informacija omogućuju programerima da rade učinkovitije.

Mvc

Model se koristi za definiranje podataka i logike aplikacije. To uključuje bazu podataka i logiku koja se koristi za obradu i ažuriranje podataka.

fractal tree

The drawTree function is called recursively to draw smaller branches, which in turn spawn even smaller branches, creating the fractal pattern.

Canvas API

Canvas API je jedna od ključnih tehnologija HTML5 koja omogućuje web stranicama da postanu interaktivne i dinamičke.

Home

Programiranje za početnike javascript, C#, Html

Programiranje

Programiranje je vještina koja omogućava stvaranje računalnih programa i alata za automatizaciju zadataka.

Brain.js

Brain.js je JavaScript biblioteka za strojno učenje (eng. machine learning) koja omogućuje izgradnju i treniranje neuronskih mreža u pregledniku.

Padajući izbornik

Kako u html-u napraviti padajući izbornik koji se generira pomoću javascript-a?